KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17334119
nr 1733 4119
Nils Engquist
(1905-1991), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 45x54 cm
Nils Engquist, svensk bildkonstnär född 1905, död 1991.
Utrop:
500 kr
måndag 20 oktober 2025
kl 20:10:56